500 176 632, 727 546 444, 500 278 166 biuro@bmkpawliszyn.com.pl
Zaznacz stronę

Kołnierze i materiały instalacyjne

 

Oferta kołnierzy i materiałów instalacyjnych VELUX sprawia, że profesjonalny montaż okien dachowych jest szybki, łatwy i bezpieczny. Wszystkie produkty montażowe VELUX są wzajemnie kompatybilne, aby zapewnić oknom dachowym pełną odporność na warunki pogodowe oraz umożliwić ich bezpieczne połączenie z konstrukcją dachu, a ponadto doskonale prezentują się wewnątrz pomieszczenia jako elementy wykończeniowe.

Wśród materiałów montażowych dostępnych w ofercie VELUX wyróżnić możemy: kołnierze, włókienną izolacje przeciwwilgociową (BFX), rynny odprowadzające wodę, ramy izolacyjne BDX, wokółokienną paraizolację BBX, wnęki okienne LSB/LSC/LSD oraz stelaże wnęk LSG.

Kołnierze VELUX są precyzyjnie wykonanymi elementami zaprojektowanymi w taki sposób, aby tworzyć wodoszczelną barierę pomiędzy oknem dachowym a materiałem pokryciowym oraz zapewniać bezpieczne i skuteczne odprowadzanie wody. Wykonane są z niewymagającej konserwacji blachy aluminiowej w kolorze szarym (RAL 7043). Należy pamiętać, aby zamówić kołnierz odpowiadający parametrom montowanego okna.

Przy montażu okien warto pamiętać o dodatkowej izolacji i ochronie. Optymalny montaż okna dachowego zapewni jego energooszczędność i wytrzymałość. Istnieje możliwość zamontowania ramy izolacyjnej BDX zapewniającej właściwą izolację termiczną pomiędzy konstrukcją dachu a ościeżnicą oraz wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX, która gwarantuje elastyczne i szczelne połączenie pomiędzy izolacją i ościeżnicą. Rynienka odwadniająca zapewnia bezpieczne odprowadzanie wody z nadokiennego fragmentu izolacji.
Wnęki okienne VELUX zapewniają optymalną jakość wykończenia w pomieszczeniach. Zalecamy zastosowanie prefabrykowanych wnęk okiennych VELUX LSB/LSC/LSD o prostej stylistyce pasującej do współczesnych wnętrz. Wnęki są wykonane z materiałów nienasiąkliwych, a ich powierzchnia jest pokryta białą powłoką wykończeniową. Specjalna konstrukcja uwzględnia miejsce na dodatkową izolację termiczną, której zadaniem jest eliminacja mostków termicznych. W przypadku budowania wnęki z własnych płyt kartonowo-gipsowych można skorzystać ze stelażu VELUX LSG, który jest idealną konstrukcją do takiego celu. Zarówno wnęki VELUX, jak i stelaż VELUX są sprzedawane w komplecie z paroizolacją BBX, która jest w 100% paroszczelna i zapobiega kondensacji pary wodnej.